بازرگانی مودت | تحقیر “رویای صهیونیست‌ها” توسط سپاه
22
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-22,single-format-video,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.2.3,vc_responsive

تحقیر “رویای صهیونیست‌ها” توسط سپاه

04 اکتبر تحقیر “رویای صهیونیست‌ها” توسط سپاه

توانایی حمل تجهیزات به میزان 150 کیلوگرم باعث شده تا این پهپاد جهت عملیاتهای ISTAR با قابلیت رله کردن ارتباطات در انواع ماموریت ها بسیار تاثیرگذار باشد.

هرمس از سامانه های الکترونیکی هوایی متعددی بهره جسته و این یعنی هرمس می تواند با برقراری ارتباط ماهواره ای و یا به طور مستقل و خودپرداز، ماموریت هایش را حداکثر 20 ساعت انجام دهد. این پهپاد علاوه بر قابلیت انجام ماموریت های شناسایی، قابلیت های نظارت، هدایت آتش توپخانه، نظارت دریایی، ارزیابی خسارات وارده در جنگ و البته قابلیت رزمی نیز دارد.

یکی از مهمترین عملیات های هرمس، جنگ 33 روزه بود. در این جنگ، صهیونیست ها به طور میانگین روزانه 20 هواپیمای بدون سرنشین هرمس، خاک لبنان و مواضع حزب الله را رصد می کردند.

بیشینه شعاع عملیاتی هرمس 450، حدود 200 کیلومتر، بیشینه زمان عملیاتی 20 ساعت، ارتفاع عملیاتی 5.5 کیلومتر و سرعت بیشینه آن نیز 95 کیلومتر است، این برد در هرمس 900 که اولین پروازش را در 9 دسامبر سال 2009 انجام داده، افزایش یافته است.

اگرچه هنوز مشخص نیست که کدام مدل از این پهپاد توسط پدافند نیروی هوافضای سپاه پاسداران سرنگون شده است، اما قطعا ماموریت این پهپاد رزمی نبوده و قصد انجام ماموریت جاسوسی داشته است.

پهپادهای هرمس به سامانه ناوبری ماهواره ای (جی پی اس) مجهز هستند. این سامانه می تواند تصاویر ماهواره ای که پهپاد می فرستد در اختیار ناظر بیرونی دور از محدوده پرواز قرار دهد.

معمولا اگر پهپادهای متخاصم قابلیت کشف و شناسایی داشته باشند، توسط رادارهای سامانه های موشکی پدافندی، رهگیری و سپس با موشک این سامانه ها هدف قرار گرفته و منهدم می شوند اما اگر سامانه های پدافندی نتوانند پهپاد را شناسایی کنند، بلافاصله باید با جنگنده این پهپاد را رهگیری و با موشک های هوا به هوا منهدم کرد، کاری که رژیم صهیونیستی در مورد پهپاد ایوب پس از ناکامی سامانه های راداری و موشکی در انهدام پهپاد ایرانی الاصل، انجام داد.

حالا با وجود همه توانایی ها و سامانه های قدرتمندی راداری، جاسوسی، تصویربرداری و . . . پهپاد اسرائیل، سپاه توانسته نه با جنگنده و پهپادهای رزمی خود، بلکه با سامانه های راداری موشکی اش این پهپاد را شناسایی و منهدم کند و این یعنی اصلا نیازی به پرواز جنگنده برای هدف قرار دادن این پهپاد نبوده و این پهپاد، “شکار راحتی” برای سپاه پاسداران و سامانه های موشکی اش بوده است.

حزب الله لبنان سال گذشته یک فروند پهپاد به نام ایوب که طبق اعلام فرماندهان، ایرانی بوده را به داخل سرزمین های اشغالی فرستاد و این پهپاد ایرانی پس از ساعت ها پرواز بر فراز تاسیسات مهم نظامی و سیاسی صهیونیست ها و تهیه عکس و فیلم، خودنمایی کرد تا صهیونیست ها از توان بالای حزب الله با خبر شوند اما صهیونیست ها برای انهدام این پهپاد مجبور شدند چند جنگنده را سراغ پهپاد ایرانی بفرستند، چیزی که حالا ایران با هدف قرار دادن “هرمس پیشرفته آن هم با موشک”، توان بالای سامانه های موشکی ایران و البته توان رادارگریزی پهپادهای ایرانی و ضعف سامانه های موشکی و پدافندی صهیونیست ها را بیش از گذشته نمایان کرد.

سردار رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز گذشته درباره این پهپاد گفته بود: برخی قطعات پهپاد ساقط شده رژیم صهیونیستی سالم است و کارشناسان در حال بررسی اطلاعات آن هستند.

حالا ایران “رویای صهیونیست ها” را با سامانه موشکی هدف قرار داده و این رویا را به کابوس تبدیل و اعلام کرده که در مقابل این تهدید، “مقابله به مثل” خواهد کرد، مقابله به مثلی که شاید با رونمایی از یک “هِرمس ایرانی” و اعزام آن به ماموریت شناسایی و رزمی در سرزمین های اشغالی، رویای اسرائیل را بیش از پیش به کابوس تبدیل کند.(تسنیم)

بدون نظر

نظر شما چیست؟