بازرگانی مودت | گزارشی از «حبیب» در ویلای رامسر
26
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-26,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.2.3,vc_responsive

گزارشی از «حبیب» در ویلای رامسر

qode interactive strata

04 اکتبر گزارشی از «حبیب» در ویلای رامسر

چرا رامسر؟
براساس شنیده‌ها، اسفندیار رحیم‌مشایی نقش تاثیرگذاری در بازگشت حبیب به ایران داشت. رییس دفتر محمود احمدی‌نژاد که در سال ۱۳۸۸ مشاور فرهنگی رییس‌ دولت هم به حساب می‌آمد، یکی از واسطه‌های بازگشت او به ایران بود. حتی یکی دو سایت خبری هم گزارش‌های کوتاهی از نقش رییس دفتر احمدی‌نژاد در بازگشت حبیب منتشر کردند. سایت خبری موسیقی ما سوم بهمن ماه ۱۳۸۸ نوشت: «اسفندیار رحیم‌مشایی اخیرا با حبیب محبیان یکی از خوانندگان موسیقی که تا چند سال پیش در آن سوی مرزها به برگزاری کنسرت‌های آنچنانی مشغول بود، دیدار کرده. مشایی در دیدار خود با حبیب محبیان مطالبی را در خصوص مسایل هنری و فرهنگی مطرح کرده است. یک منبع آگاه در توضیح این خبر گفته بود: چند تن از فعالان عرصه موسیقی هم در دیدار خصوصی مشایی و حبیب حضور داشته‌اند که هنوز خبری از جزییات و مسایل مطرح شده در این دیدار منتشر نشده است.» اما ارتباط با این موضوع با اقامت حبیب در رامسر چیست؟ اصالت اسفندیار رحیم‌مشایی به روستای مشاکلا برمی‌گردد. روستایی در حاشیه رامسر که رحیم‌مشایی در سال‌های گذشته هم به آنجا رفت و آمد زیادی داشته. شنیده می‌شود در روزهای ابتدایی بازگشت حبیب به ایران رحیم‌مشایی باعث دوستی آقای خواننده با نجفی رییس تله‌کابین رامسر می‌شود. این دوستی نوپا باعث می‌شود حبیب رامسر را برای اقامت انتخاب کند تا از هیاهوی تهران دور باشد. او در روزهای ابتدایی حضورش در رامسر در خانه‌باغی در بالای تله کابین رامسر زندگی می‌‌کرد و توریست‌هایی که به بام رامسر می‌رفتند، «مرد تنهای شب» را می‌دیدند که به تنهایی در ارتفاع بالای شهر ساحلی زندگی می‌کند. اما او چند ماهی است که دیگر خانه‌باغ در ارتفاع را رها کرده و به ویلایی آمده که فاصله کمی با دریای خزر دارد، فاصله‌ای کمتر از ۱۰۰ متر!

ویلا برای کیست؟
شهرک چهارصد دستگاه ۱۷ کوچه دارد. به شهرک که بروید از هر کسی آدرس منزل حبیب را بپرسید به راحتی شما را راهنمایی می‌کنند: «انتهای کوچه سیزدهم.» وقتی به در ورودی ویلا می‌رسید باور نمی‌کنید کسی که در رسانه‌ها اینقدر جنجال‌ساز است، در ویلایی به این سادگی زندگی کند. وقتی از مشاور املاکی که در شهرک چهارصد دستگاه است، می‌‌پرسیم، قیمت ویلا را چیزی حدود ۵۰۰ میلیون تومان تخمین می‌‌زند. البته حبیب این ویلا را نخریده است. مشاور املاک رامسری که نمی‌خواهد نامش فاش شود، گفت: «تا جایی که من می‌دانم در سال‌های گذشته این ملک خرید و فروش نشده. اگر کسی آن را به آقای حبیب می‌فروخت، حتما ما هم در جریان بودیم. فکر می‌کنم این ویلا برای یکی از دوستان آقای حبیب باشد که آن را برای اقامت ایشان به او داده است. شاید هم ایشان این ویلا را رهن کرده باشند.» اما حبیب در این ویلا با چه افرادی زندگی می‌کند؟

بدون نظر

نظر شما چیست؟