بازرگانی مودت | بازتاب جهانی سرنگونی پهپاد صهیونیستها
14665
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-14665,single-format-gallery,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-4.2.3,vc_responsive

بازتاب جهانی سرنگونی پهپاد صهیونیستها

  • qode interactive strata
  • qode interactive strata

04 اکتبر بازتاب جهانی سرنگونی پهپاد صهیونیستها

روزنامه انگلیسی «دیلی میل» در این زمینه نوشت: سپاه پاسداران ایران یک فروند هواپیمای رادار گریز اسرائیلی را سرنگون ساخته است. این پهپاد بنابر ادعای ایران در نزدیکی تاسیسات هسته ای نطنز سرنگون شده است.

بر اساس این گزارش ، این حادثه در هنگامه مذاکرات ایران با قدرت های جهانی بابت برنامه های هسته ای این کشور و درخواست ریس جمهور ایران برای لغو بیشتر تحریم ها رخ داد.

پایگاه خبری «کامن دریمز» آمریکا نیز می نویسد: مقام های نظامی اسرائیلی رصد برنامه های هسته ای ایران و برخی کشورهای دیگر را تایید کرده اند و تل آویو از پهپاد نوع «هرون» یا «هرون تی پی، Heron TP »که احتمالا قابلیت پروازهای مسافت طولانی را دارد و ساخت کارخانه های داخلی اش است، استفاده کرده است. البته مقام های اسرائیلی تاکنون اظهار نظری خاص در این باره نکرده اند.

روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» نیز در گزارشی با همین مضمون ضمن ذکر جزییات این خبر تصویر پهپاد هرون را منتشر ساخت و نوشت که نام دیگر این پهپاد را «ایتان» بیان کرد.

روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز نیز در گزارشی از تهران نوشت: هنوز مقام های اسرائیلی هیچ اظهار نظری در این زمینه نکرده اند. مقام های ایرانی نیز طی چند هفته اخیر اعلام داشته اند که برنامه موشکی قابل مذاکرات در موضوع هسته ای این کشور نیست.

و اما شبکه خبری «بی بی سی» انگلیس در پایگاه اینترنتی خود ضمن اشاره به این خبر نوشت: سخنگوی نظامی اسرائیل در گفت وگو با بی بی سی گفته است که نمی تواند در این زمینه واکنشی نشان دهد.

روزنامه آمریکایی «لس آنجلس تایمز» نیز نوشت: مقام های اسرائیلی برحسب عادت در باره این ماجرا و جمع آوری اطلاعاتی سخنی نگفته ا

بدون نظر

نظر شما چیست؟